HOME Determinatiesysteem Fossielen Soortenlijst per Stratigrafie
Facebook Fossiel.net In English Please In het Nederlands

Mededeling


Bouw mee aan Fossiel.net!
Hoe kan ik helpen?

Nieuwste fossiel uit het Determinatiesysteem

Fossiel uit het Determinatiesysteem

Georockhop
Veld liniaal 15cm
1.00 EUR



Soortenlijst Fossielen per Tijdseenheid

>> Alle Soortenlijsten per Tijdseenheid
>> Soortenlijsten per Vindplaats
Aanvullingen of verbeteringen? Mail ons!



Klik hier voor meer info over Foraminifera!

Foraminifera (Foraminiferen)
uit het Neogeen

Dentalina sp. d'Orbigny, 1826
Frondicularia dumontana Reoss, 1860
Neugeborina longistata d'Obigny, 1846
Polymorphina sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Anthozoa!

Anthozoa (Koralen)
uit het Neogeen

Astrhelia palmata Lamarck 1816
Caulastraea sp.
Ceratocyatus sp.
Cryptangia woodi Milne-Edwards and Haime, 1848
Dendrophyllia cornigera (Lamarck, 1816)
Flabellum cristatum Milne-Edwards and Haime 1851
Flabellum sp.
Flabellum tuberculatum Keferstein, 1857
INDET (non Cupuladria) INDET (non canariensis) (n.n)
Parasmilia excavata (von Hagenow, 1839)
Solenastrea sp. Milne Edward & Haime 1848
Sphenotrochus intermedius Munster, 1910
Stephanophyllia nysti Milne-Edwards & Haime, 1851

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Echinoidea!

Echinoidea (Zee-egels)
uit het Neogeen

Arbacina monilis (Desmarest, in Defrance, 1836)
Clypeaster marginatus Lamarck, 1816
Clypeaster scillae? Desmoulins, 1837
Echinocyamus cf. pusillus (Müller, 1776)
Echinocyamus pusillus (Müller, 1776)
Heliophora sp.
Mellita cf. aclinensis Kier, 1963
Schizaster ? sp.
Scuttella sp.
SPATANGIDAE indet.
Strongylocentrotus ?pallidus (Sars, 1871)
Strongylocentrotus ? sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Chimaeriformes!

Chimaeriformes (Chimara's)
uit het Neogeen

Chimaera sp.
Edaphodon antwerpiensis Leriche, 1926

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Elasmobranchii!

Elasmobranchii (Overige Elasmobranchii)
uit het Neogeen

?Araloselachus sp.
?Carcharhinus sp. Blainville,1816
Alopias cf. latidens (Leriche, 1909)
Alopias cf. superciliosus (Lowe, 1840)
Alopias grandis (Leriche, 1942)
Alopias latidens (Leriche, 1909)
Alopias sp.
Alopias superciliosus (Lowe, 1840)
Anotodus retroflexus (Agassiz, 1843)
Araloselachus vorax (Le Hon, 1871)
Carcharhinus acanthodon (Le Hon, 1871)
Carcharhinus obscurus (Lesueur, 1818)
Carcharhinus priscus (Agassiz, 1843)
Carcharhinus sp.
Carcharias sp.
Carcharias taurus (Rafinesque, 1810)
Carcharias vorax (Le Hon, 1871)
Carcharodon carcharias (Linnaeus, 1758)
Carcharoides catticus (Philippi, 1846)
Centrophorus sp.
Cetorhinus cf. maximus (Gunner, 1765)
Cetorhinus cf. parvus (Leriche, 1908 )
Cetorhinus maximus (Gunnerus, 1765)
Cetorhinus parvus Leriche, 1910
Cosmopolitodus hastalis (Agassiz, 1843)
Cosmopolitodus sp. Agassiz, 1843
Echinorhinus blakei (Agassiz 1856)
Echinorhinus sp. Blainville 1816
Galeocerdo aduncus Agassiz, 1843
Galeocerdo contortus Gibbes, 1849
Galeocerdo cuvier (Péron & Lesueur, 1822)
Galeocerdo sp. Peron & Lesueur, 1822
Galeorhinus aff. galeus (Linnaeus, 1758)
Galeorhinus sp.
Hemipristis curvatus Dames, 1883
Hemipristis serra Agassiz, 1843
Heterodontus sp. (Blainville, 1816)
Hexanchus andersoni Agassiz 1856
Hexanchus gigas Rafinesque, 1810
Hexanchus griseus (Bonnaterre, 1788)
Isistius sp. Gill 1865
Isurus escheri (Agassiz, 1843)
Isurus oxyrinchus Rafinesque, 1810
Isurus planus (Agassiz, 1856)
Isurus retroflexus (Agassiz, 1838)
Lamna nasus (Bonnaterre, 1788)
Lethenia vandenbroecki (Winkler, 1880)
Megachasma sp.
Nebrius thielensi (Winkler, 1874)
Negaprion eurybathrodon Blake, 1862
Notorynchus cepedianus (Peron, 1807)
Odontaspididae indet. Müller & Henle, 1839
Odontaspis cuspidata (Agassiz, 1843)
Odontaspis ferox (Risso 1810)
Odontaspis reticulata (Probst, 1879)
Otodus megalodon (Agassiz in Charlesworth, 1837)
Otodus megalodon var. chubutensis (Ameghino, 1901)
Oxynotus aff. centrina (Linnaeus, 1758)
Parotodus benedenii (Le Hon, 1871)
Physogaleus contortus CAPPETTA 1980
Physogaleus hemmooriensis Reinecke & Hoedemakers, 2006
Premontreia (Oxyscyllium) distans (Probst, 1879)
Pristiophorus lanceolatus (Davis, 1888)
Pristiophorus sp.
Rhincodon cf typus Smith 1829
Rhincodon cf. typus A. Smith, 1828
Scyliorhinus coupatezi Herman, 1974
Somniosus microcephalus (Bloch & Schneider, 1801)
Sphyrna cf. zygaena (Linnaeus, 1758)
Sphyrna integra (Probst, 1878)
Sphyrna zygaena (Linnaeus, 1758)
Spyrnha laevissima (Cope 1868)
Squalus acanthias Linnaeus, 1758
Squalus occidentalis Agassiz 1856
Squalus serriculus Agassiz 1856
Squalus sp.
Squantina subserrata (Münster, 1846)
Squatina lerichei Agassiz 1856
Squatina occidentalis Eastman, 1904
Squatina sp.
Squatina subserrata Münster, 1846
Triaenodon sp. Muller & Henle 1837
Woellsteinia oligocaena ? Reinecke, Stapf & Raisch, 2001

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Batoidea!

Batoidea (Roggen en Vleten)
uit het Neogeen

Aetobatus arcuatus Agassiz, 1843
Aetobatus sp.
Dasyatis sp.
Myliobatis sp. Cuvier, 1816
Myliobatis ? sp.
Raja cecilae Steurbaut & Herman, 1978
Raja clavata Linnaeus, 1758
Raja sp.
Rhinobatos sp. Linck 1790
Sasyatis sp. Compagno 1973

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Actinopterygii!

Actinopterygii (Straalvinnige vissen)
uit het Neogeen

Centriscus strigatus (Günther, 1861)
Chilomycterus schoephi (Walbaum, 1792)
Chilomycterus sp.
Cylindracanthus sp.
Lagodon sp.
Melanogrammus conjunctus Gaemers & Schwarzhans, 1973
Miothunnus deldenius (Deinse, 1953)
Pycnodus toliapicus (Agassiz, 1843)
Sarda sp. Cuvier 1829
Sphoeroides hyperostosis Lacepede, 1798

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Mammalia (terrestrium)!

Mammalia (terrestrium) (Landzoogdieren)
uit het Neogeen

Eucladoceros sp.
Phoca sp.
Tapirus sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Mammalia (marinis)!

Mammalia (marinis) (Zeezoogdieren)
uit het Neogeen

Choneziphius sp.
Delphinodon dividum (True, 1912)
Kogia n. sp.
Kogiopsis sp.
Mesoplodon longirostris Cuvier 1824
Phoca vitulinoides Van Beneden 1876
Phocidae sp. Gray, 1821
Squalodon antwerpiensis (Van Beneden, 1861)
Squalodon sp. Grateloup 1840
Stenella sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Bryozoa!

Bryozoa (Mosdiertjes)
uit het Neogeen

Blumenbachium globosum Koenig, 1825
Ceriopora tumulifera Canu & Lecointre, 1934
cf. Bimulticavea sp. d'Orbigny, 1853
cf. Schizoporella sp. (Hincks, 1877)
Discoporella umbellata (Defrance, 1823)
Escharella cf. ventricosa (Hassall, 1842)
Hornera sp. (Lamouroux 1821)
Meandropora tubipora (Busk, 1859)
Plagioecia sp. (Canu, 1918)
Reussirella cf. haidingeri (Reuss, 1847)

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Polychaeta!

Polychaeta (Serpuliden, Scolecodonten, ...)
uit het Neogeen

Ditrupa arietina (Müller, 1776)
Ditrupa sp.
Rotularia sp.
Vermetus (Serpulorbis) arenarius (Linnaeus, 1758)

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Scaphopoda!

Scaphopoda (Olifantstandjes)
uit het Neogeen

Cadulus sp.
Dentalium cf. semiclausum Nyst, 1835
Dentalium vulgare da Costa, 1778
Fissidentalium badense (Hörnes, 1856)

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Bivalvia!

Bivalvia (Tweekleppigen)
uit het Neogeen

Abra (Abra) prismatica (Montagu, 1808)
Aequipecten opercularis (Linnaeus, 1758)
Aequipecten radians Nyst and Westendorp, 1839
Aequipecten sp.
Anadara turonica (Dujardin, 1837)
Angulus (Peronaea) benedeni benedeni (Nyst & Westend, 1839)
Arctica islandica Linnaeus, 1758
Astarte anus Philippi, 1844
Astarte incerta Wood, 1853
Astarte mutabilis mutabilis (Wood, 1853)
Astarte reimersi (Semper in Ravn, 1907)
Astarte (Astarte) incerta Wood, 1853
Astarte (Digitariopsis) obliquata obliquata J. Sowerby, 1817
Atrina fragilis kalloensis Marquet & Vervoenen in Marquet, 1995
Azorinus chamasolen miocaenicus (Cossmann & Peyrot,1909)
Cardita crassa Lamarck, 1819
Cardita sp. Bruguiere 1792
Cardites squamulosa ampla Chavan & Coatman, 1943
Cardium (Acanthocardia) turonicum May
Cardium (Bucardium) sp. Gray 1853
Carinastarte trigonata (Nyst, 1881)
Cerastoderma hostiei Chavan, 1945
Cerastoderma parkinsoni (Sowerby,1814)
Chesapecten jeffersonius Say, 1824
Chesapecten nefrens Ward & Blackwater 1975
Chesapecten septenarius Ward & Blackwater, 1975
Chesapecten sp.
Clausinella imbricata (Sowerby,1826)
Crassadoma sp.
Crassostrea crassissima (Lamarck, 1819)
Crassostrea gryphoides Schlotheim, 1813
Cultellus cultellatus (Sowerby, 1844)
Cyclocardia chamaeformis (Sowerby, 1825)
Cyclocardia granulata (Say, 1826)
Cyclocardia (Cyclocardia) orbicularis chamaeformis (J. Sowerby, 1825)
Cyclocardia (Scalaricardita) scalaris (J. Sowerby, 1825)
Cyrtodaria angusta (Nyst & Westendorp, 1839)
Dallarca sp. Ward 1992
Digitaria digitaria (Linnaeus, 1758)
Diplodonta astartea (Nyst, 1835)
Dosina (Venus) casina casina Linnaeus, 1758
Dosinia (Asa) lupines lincta (Pulteney, 1799)
Gari fervensis (Gmelin, 1791)
Gigantopecten ligerianus (Dollfus & Dautzenberg, 1906)
Glans aculeata ronchetti (Glibert & van de Poel, 1970)
Glossus (Glossus) humanus (Linnaeus, 1758)
Glycymeris glycymeris (Linnaeus,1758)
Glycymeris obovata (Lamarck, 1819)
Glycymeris parilis Conrad, 1843
Glycymeris sp.
Glycymeris variabilis (J. de C. Sowerby, 1824)
Glycymeris (Chevronia) variabilis (J. de C. Sowerby, 1824)
Glycymeris (Glycymeris) radiolyrata Moerdijk & van Nieulande, 1995
Korobkovia woodi (Nyst, 1861)
Laevastarte basteroti (De la Jonkaire, 1823)
Laevastarte mutabilis altenai (Spaink, 1972)
Laevastarte omalii scaldensis (Janssen & Van der Slik, 1974)
Laevicardium dingdense Lehmann 1885
Laevicardium (Laevicardium) decorticatum (Wood, 1853)
Leionucula haesendoncki hanseata (Kautsky,1925)
Macrocallista marylandica Conrad 1833
Megacardita sp.
Melosia staminea Conrad, 1838
Mercenaria cuneata Conrad 1868
Mercenaria permagna (Conrad, 1838)
Mioericina coarctata (Wood, 1851)
Mya truncata Linné, 1758
Nucula georgiana (Ravn,1907)
Nuculana westendorpi (Nyst,1839)
Ostrea edulis Linnaeus, 1758
Ostrea sp.
Palliolum gerardi (Nyst, 1835)
Panopea americana Conrad, 1838
Patinopecten brummeli (Nyst, 1864)
Pecten complanatus Sowerby, 1828
Pecten grandis Sowerby, 1828
Pecten sp.
Pseudamussium clavatum (Poli, 1795)
Pycnodonte navicularis (Brocchi, 1814)
Pygocardia rustica (J. Sowerby, 1818), forma extensa A.W. Janssen & al., 1984
Pygocardia rustica forma tumida (J. Sowerby, 1818)
Scapharca diluvii (Lamarck, 1805)
Solecurtus basteroti (Desmoulins 1832)
Spisula sp. Gray, 1837
Stewartia floridana Conrad 1833
Venus casina Linnaeus, 1758
Venus casina pseudoturgida (d' Orbigny, 1852)
Venus subrotunda Defrance
Venus (Ventricoloidea) multilamella multilamella (Lamarck,1818)
Venus (Venus) verrucosa Linnaeus, 1758
Verticordia punctata Heering, 1950
Verticordia (Verticordia) cardiiformis Sowerby, 1844

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Gastropoda!

Gastropoda (Slakken en Naaktslakken)
uit het Neogeen

Acamptogenotia escheri (Mayer,1861)
Acirsa mioplicatula Kautsky,1925
Amaea subreticulata (d'Orbigny, 1852)
Amyclina labiosa (J. Sowerby, 1825)
Ancilla (Baryspira) obsoleta (Brocchi, 1814)
Aneurystoma laurensi (Grateloup, 1832)
Aphanitoma alternans Nordsieck, 1972
Apiocypraea subphysis septemtrionalis (Schilder, 1929)
Aporrhais scaldensis Van Regteren Altena, 1954
Aquilofusus cf. semiglaber (Beyrich, 1856)
Asthenotoma pannus (de Basterot in Bellardi,1847)
Astraea granosa
Athleta ficulina (Lamarck,1811)
Babylonella fusiformis (Cantraine,1835)
Balcis alba (da Costa, 1778)
Bathytoma cataphracta mioturbida (Kautsky, 1925)
Bittium rubanocinctum Glibert, 1958
Bolnus beyrichi (Von Koenen, 1889)
Boreoboblinia compressiuscula (Karsten, 1849)
Boreodrillia hosiusi (Koenen,1872)
Busycon carica (Gmelin, 1791)
Caliostoma sp.
Calliostoma laureatum (Mayer, 1874)
Calliostoma simile (J. Sowerby, 1818)
Calyptraea chinensis (Linnaeus, 1766)
Calyptraea sp.
Capulus ungaricus (Linnaeus, 1758)
Charonia (Sassia) tarbelliana (Grateloup,1840)
Chicoreus aquitanicus (Grateloup,1833)
Circulus hennei Glibert, 1952
Cirsotrema crassicostatum (Deshayes, 1839)
Cirsotrema sallomacense nordicum Glibert, 1952
Clavatula boreointerrupta (Kautsky,1925)
Cocculina (Cocculina) miocaenica Boettger, 1901
Cochlespira corneti (Von Koenen, 1872)
Columbella sp.
Colus curtus (Jeffreys, 1867)
Colus distinctus (Beyrich,1856)
Colus olavi (Mörch, 1871)
Colus sp. Röding, 1798
Colus olavi olavi (Mörch, 1871)
Conus antediluvianus (Bruguiere, 1792 )
Conus antidiluvianus Bruguière, 1792
Conus aquensis d'Orbigny, 1852
Conus sp.
Conus (Conolithus) antediluvianus Bruguière, 1792
Cornulina sp. Conrad, 1853
Crepidula sp.
Crepidula (Janacus) crepidula (Linné, 1766)
Cymatium (Monoplex) doliaroides (Cossmann & Peyrot, 1923)
Diodora sp.
Distorsio cancellina (Lamarck, 1803)
Ecphora quadricostata Conrad 1843
Ecphora quadricostatus Conrad, 1830
Ecphora sp. Say 1824
Ecphora tricostata Martin, 1904
Emarginula crassa crassa J. Sowerby, 1813
Emarginula sp.
Eocypraea sp.
Epitonium frondiculum (Wood, 1848)
Epitonium frondiculum frondiculum (Wood, 1842)
Erato sp.
Eulima glabra (da Costa, 1778)
Euthria intermedia (Michelotti,1847)
Euthria sp. Gray, 1850
Favartia collega ( Boettger, 1906 )
Ficus conditus (Brongniart, 1823)
Galeodea bicatenata (J. Sowerby, 1817)
Gegania cancellata (Grateloup, 1828)
Gemmula badensis (Hoernes,1875)
Gemmula (Unedogemmula) antwerpiensis (Vincent, 1890)
Genota ramosa (de Basterot, 1825)
Gibbula sp.
Heliacus fallaciosus Tiberi,1872
Hinia bocholtensis (Beyrich, 1854)
Hinia tenuistriata (Beyrich, 1854)
Kelletia hosiusi (Beyrich,1856)
Lamellitrochus sp. Quinn, 1991
Latirus (Pseudolatirus) rothi (BEYRICH, 1856)
Liomesus dalei (Sowerby, 1825)
Lunatia sp. Gray 1847
Mariacolpus plebeia Say, 1824
Megalomphalus aff. aturensis (Cossmann & Peyrot, 1918)
Mitra (Tiara) substriatula d'Orbigny, 1852
Monodonta miocenia
Monodonta sp.
Narona rothi (Semper, 1861)
Nassa dujardini (Deshayes, 1845)
Nassa sp.
Nassarius dollfusi (Harmer,1914)
Nassarius syltensis (Beyrich, 1854)
Nassarius (Tritonella) consociatus (Wood, 1848)
Nassarius (Uzita) reticosus (J. Sowerby, 1815)
Nassarius (Uzita) reticosus forma woodi (J. Sowerby, 1815)
Natica crassa (Nyst, 1843)
Natica sp.
Naticarius sp.
Neptunea contraria (Linnaeus, 1771)
Neptunea (Sulcosipho) angulata (Wood, 1848)
Nerita asperata (Dujardin, 1837)
Nerita sp.
Neverita (?) josephinia
Nucella incrassata (J. Sowerby, 1825)
Petaloconchus glomeratus (Linnaeus, 1758)
Petaloconchus sp.
Philbertia praehispida (Boettger, 1906)
Polinices sp.
Potamides sp.
Pseudomalaxis (Spirolaxis) corniculum (Boettger, 1901)
Psilaxis simplex (Bronn,1831) (Landau et al 2013)
Pterorhytis conradi Conrad 1837
Pterynotus parvifolius (Kautsky,1925)
Pyramidella plicosa Bronn, 1838
Raphitoma praehispida (Boettger,1906)
Scaphella bolli (Koch,1862)
Scaphella lamberti (Sowerby, 1816)
Scaphella (Scaphella) lamberti (J. Sowerby, 1816)
Schilderia maxima (Grateloup, 1847)
Semicassis bicoronata bicoronata (Beyrich, 1854)
Semicassis miolaevigata (Sacco, 1890)
Semicassis sp.
Simnia leathesi (Sowerby, 1825)
Solariella (Solariella) aff. duvergieri Cossmann&Peyrot, 1916
Sorgenfreispira tenella Mayer 1858
Spinucella tetragona tetragona (Sowerby, 1825)
Strioterebrum basteroti (Nyst,1845)
Trigonostoma apertum (Beyrich, 1856)
Trigonostoma barnardi A.W. Janssen, 1984
Trigonostoma extractrix (Boettger, 1906)
Trigonostoma planispirum (Nyst,1845)
Trigonostoma (Trigonostoma) apertum (Beyrich, 1856)
Trigonostoma (Ventrilia) geslini josephinae A.W. Janssen, 1984
Tritonalia sp.
Trivia dimidiatoaffinis Sacco, 1894
Trivia sp.
Trivia (Trivia) sp.
Turbonilla cf. pseudoterebralis (Sacco,1892)
Turris (Gennula) antwerpiensis (Vincent, 1890)
Turritella eryna d'Orbigny 1852
Turritella exaltata Conrad, 1841
Turritella incrassata (Sowerby, 1814)
Turritella indenta Conrad, 1841
Turritella sp.
Turritella subangulata Lamarck, 1799
Turritella tenebralis
Turritella tricarinata (Brocchi, 1814)
Turritella (Haustator) incrassata incrassata Sowerby, 1814
Vaginella austriaca Kittl 1886
Volvullela acuminata (Swainson, 1824)
Xenophora sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Crustacea!

Crustacea (Krabben, Kreeften en Zeepokken)
uit het Neogeen

Balanus concavus Da Costa 1778
Balanus sp.
Liocarcinus(?) sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Angiospermae!

Angiospermae (Bedektzadigen)
uit het Neogeen

Cyclocarya nucifera (Ludwig) Mai, 1964
Juglans bergomensis Balsamo-Crivelli, 1993
Magnolia cor Ludwig
Palmoxylon sp.
Rhizocaulon huberi Gregor 2007
Staphylea pinnata Linnaeus, 1753
Stratiotes intermedius (Hartz) Chandler, 1923
Vitis vinifera L. subsp. sylvestris (Gmelin) Hegi, 1925

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Pteridophyta!

Pteridophyta (Varens overig)
uit het Neogeen

Osmunda sp.

  >> Extra soort melden

Klik hier voor meer info over Ichnofossilia!

Ichnofossilia (Sporenfossielen)
uit het Neogeen

Tasselia ordamensis de Heinzelin, 1964

  >> Extra soort melden

0